Schody - Inspiracje

Kolejny element nad, którym intensywnie się zastanawiam, to schody. Drewniane? Z płytek? Może tak ostatnio modny beton? Po długich rozmyślaniach zostałam przy starym, dobrym drewnie. Nasze wnętrze będzie raczej nowoczesne, więc głównie takich projektów szukałam. Oczywiście, jak to w życiu, moje idealne schody okazały się zbyt drogie. Marzenie odkładam do szuflady: "zrealizuję w nowym domu" (tak, tak dom też budujemy). Schody w mieszkanku będą tańsze, ale równie ładne.


Idealnym pomysłem na przyszłość są na pewno schody wspornikowe, lub takie pod którymi można coś umiejscowić (schowek, biurko, biblioteczkę). Wspornikowe pięknie wyglądają łączą w sobie nowoczesnosć i lekkość.


Bardzo podoba mi się ciemne drewno we wnętrzach, ale jest bardzo niepraktyczne. miałam już ciemną podłogę i latałam cały czas z mopem ścierając kurz. Jasne z kolei są niezbyt wyraziste... Raczej zdecyduję się na kolor dębu, żeby dodać światła już i tak ciemnemu pomieszczeniu. To czego nie lubię to małe okna i brak dziennego blasku słońca. W domu rodzinnym mojego męża w pochmurny dzień trzeba zapalić światło, żeby móc normalnie funkcjonować. 


A schody na które ostatecznie się zdecydowałam to połączenie drewna i szkła. Wiem, że będę główkować, gdy będę musiała umyć tę "balustradę", ale ogromnie mi się podoba. Nie wszystko musi być takie praktyczne ;)


7 komentarzy:

 1. pierwsze trzy propozycje najbardziej mi się podobają, szczególnie pierwsza,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dodatek szkła wygląda bardzo nowocześnie ale nie jestem pewna czy będzie praktycznym rozwiązaniem, ciągle na szkle będzie widać odciski.

   Usuń
  2. Właśnie też tego się boję :) Chyba zrobię tam taką deseczkę jak na drugim zdjęciu i będzie mniej odcisków :)

   Usuń
 2. Ja również uwielbiam ciemne drewno :) Z tego względu najbardziej podobają mi się te na drugim zdjęciu.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te na pierwszym zdjęciu, ale i dom nie byle jaki:))!!!!
  schody z szybą odradzam! chyba, że masz czas na czyszczenie;)) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy projekt wygląda zdecydowanie najlepiej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super dobór tych inspiracji :) Zwłaszcza pierwsze schody robią wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń